با فقر نمی­‌توان پیشرفت کرد

معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران:

معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران درهمایش دانش ­آموزان و مدیران برگزیده قرچک گفت: دولتی که می­‌خواهد در دنیا حرف جدی و درشت بزند و بدرخشد باید بتواند شکم ملت خود را سیر کند.

به گزارش ایسنا، سیدشهاب الدین چاوشی در این همایش توفیق بزرگ دولت را در خودکفایی گندم که در نیم قرن اخیر برای دومین بار اتفاق افتاده است به ملت و دولت ایران و به خصوص کشاورزان عزیز میهن باید تبریک گفت.

چاوشی تاکید کرد: با فقر و توسعه فقر نمی­ توان پیشرفت کرد، باید فرصت استفاده مطلوب از تمام منابع طبیعی و ذخایر انسانی در عرصه مدیریت کشور فراهم آید تا بتوان به نتیجه مطلوب رسید.

معاون سیاسی با اشاره به اینکه وجدان کاری و احساس مسئولیت و پرهیز از بی­ تفاوتی عوامل مؤثر در شکل­ گیری حیات سیاسی و اجتماعی یک کشور است تصریح کرد: اگر می­‌خواهیم کشوری آباد داشته باشیم باید فرهنگ کار و تلاش جایگزین فرهنگ تنبلی و بیکاری و مفت ­خوری بشود.

چاوشی اظهار کرد: تربیت، مهمترین رکن حیات فرهنگی است. باید تربیت اخلاقی و دینی را به آموزه ­های انسانی نزدیک‌تر سازیم. تصویر کاریکاتوری که غربی­ ها از اسلام در افکار عمومی ارائه می­ کردند مورد قبول پیامبر رحمت نیست، ایران باید پیشتاز عمل و سبقت به سیره نبوی قرار گیرد تا گروه­های تکفیری مجال رشد پیدا نکنند.

وی گفت: مهمترین معجزه پیامبر منطق قرآن و استدلال بود. روح مسلمان­‌ها از پرخاشگری و خشونت­ طلبی بیزار است و پیامبر ما برای همه عالمیان رحمت بود و  باید الگو و اسوه همه مسلمانان قرار گیرد. اگر امروز برخی از مدیران و کارشناسان جامعه لنگ می­زنند و در انجام وظایف­شان دچار مشکل هستند دلیل عمده­ اش این است که تربیت لازم برای کسب شایستگی­ های اخلاقی را نداشته­ اند.

وی خاطرنشان کرد: در کشور ما عده­ ای فقط دنبال عیب ­جوئی هستند و کمتر به منافع ملی می ­اندیشند. دولت طلسم ­های ظالمانه را که بر ملت ایران تحمیل شده بود با هدایت رهبری معظم انقلاب و توصیه ایشان مبنی بر نرمش قهرمانانه شکست و سهمیه نفت ایران را به بالاترین سطح قبل از تحریم افزایش داد. بدعهدی آمریکائی و حتی تذکرات و ارشادات پدرانه رهبری به دولت نباید دستاویزی برای جسارت و بی­ حرمتی به دولتمردانی شود که بار سنگین اداره کشور را در شرایط سخت کنونی به دوش می­ کشند.

وی ادب انسانی و اخلاق اسلامی را از مؤلفه­ های مهم نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: در فضای اعتدال اندیشه ­ها شکوفا می‌­شوند و اخلاق و مدنیت جایگاه خود را باز خواهد یافت. پیامبری که «رحمه للعالمین» است در اتصاف به امانتداری(رعایت حقوق مردم) و اخلاق حسنه الگوی همه مسلمانان باید قرار گیرد.فرهنگ دینی ما مشحون از احادیث و آیات اخلاقی است قبل از این که حکومت وظیفه اجبار و الزام را دنبال کند باید فرهنگ جامعه و مسئولیت­های اخلاقی را احیا کند.

چاوشی ادامه داد: امروز همه نظامات اجتماعی سیاسی فرهنگی اقتصادی در هم تنیده ­اند. برای مثال نمی­ توان در اقتصاد مقاومتی توفیق یافت بدون این که فرهنگ کار و تلاش و پشتکاری و پرکاری و رعایت حلال و حرام الهی شکل بگیرد. منشأ خشونت را بی­ منطقی و عاری بودن گروه­‌های تکفیری از حوزه اندیشه ناب اسلامی است. آنجا که منطق می­ لنگد توسل به زور و خشونت اتفاق می­ افتد. همه انسان­ها در قلمرو نظام اسلامی باید بتوانند با احساس امنیت لازم نقش خود را در شکوفائی میهن بدرستی ایفا کنند. فاصله و جدائی میان ارکان نظام بسیار خطرناک است، هر تلاشی برای مصادره نظام جمهوری اسلامی که منبعث از اراده ملت بزرگ ایران است منجر به شکست خواهد بود.

معاون سیاسی استانداری تهران در پایان افزود:جمهوری اسلامی متعلق به همه ­مردم ایران است که دل در گرو میهن خویش نهاده­ اند و امروز مهمترین مرز ما مرز عقیده و تلاش برای نجات انسان­ها در سایه حفظ منافع ملی ایران است که با منافع جهان اسلام پیوند خورده است.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای

Sorry. No data so far.

آخرین خبرهای این سرویس