باز کردن وب سایتها به صورت آفلاین در مرورگر موزیلا فایرفاکس

به گزارش صفحه ایران ، برای تجربه سریع مرور صفحات وب , مرورگر منابع مورد نیاز صفحه وب را برای نمایش  ,  دانلود می نماید . این منابع شامل تصاویر , فایل های JavaScript و قالب صفحه می شود و در قسمت کش مرورگر قرار می گیرند . زمانیکه شما مجدد به صفحه وب مورد نظر رجوع می کنید مرورگر به جای دانلود دوباره این منابع آن ها را از کش باز خوانی می کند .
اگرچه کش مرورگر فقط برای بازخوانی سریع تر صفحه وب کاربرد ندارد . اگر شما در مکانی هستید که اتصال اینترنت نامناسبی دارد یا اصلا اینترنتی وجود ندارد شما می توانید به کش مرورگر دسترسی داشته باشید و کپی از سایتی را که قبلا به صورت آنلاین بازدید کرده اید را مشاهده نمایید . شما باید در زمان آنلاین بودن , وب سایت مورد نظر خود را مشاهده نمایید تا بعدا بتوانید آن را به صورت آفلاین از روی کش مرورگر بازخوانی کنید . سپس می توانید از قابلیت Offline Mode مرورگر Firefox استفاده نمایید .

دو راه برای مشاهده آفلاین صفحات وب در مرورگر Firefox وجود دارد . اولین راه استفاده از menu bar یا نوار منوی مرورگر است که در مرورگر Firefox به صورت پیش فرض به صورت مخفی است . برای مشاهده موقت نوار منو , زمانیکه از این مرورگر استفاده می کنید کلید Alt را از صفحه کلید بفشارید . اگر خواهان این هستید که این منو به صورت دائمی نشان داده شود در قسمت خالی در نوار زبانه ها کلیک راست کرده و گزینه Menu Bar را از کادر ظاهر شده انتخاب نمایید .

برای فعال کردن حالت آفلاین از طریق menu bar , بر روی گزینه File  کلیک کرده و از گزینه های پدیدار شده گزینه Work Offline را انتخاب نمایید .

وجود یک تیک کوچک درکنار این گزینه بیانگر فعال بودن آن است .

روش دوم فعال کردن حالت آفلاین با استفاده از قسمت Developer menu یا منوی توسعه دهندگان است . با کلیک بر روی آیکون سه خط در قسمت راست و بالای مرورگر منوی اصلی Firefox را باز نمایید . سپس از منوی اصلی گزینه Developer را که آیکون آن یک آچار ابزار است را انتخاب نمایید .

در قسمت منوی Developer برروی گزینه Work Offline که در در انتهای گزینه ها قرار دارد کلیک نمایید .
نکته : گزینه Work Offline در قسمت menu bar و هم در قسمت Developer menu یک گزینه یکسان هستند و هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند . فعال و یا غیر فعال کردن این حالت در هر یک از این روش ها به منزله فعال و یا غیر فعال کردن در قسمت دیگر است .

اگر کامپیوتر شما در حالت عدم اتصال به اینترنت قرار دارد و شما حالت آفلاین مرورگر Firefox را فعال نکرده باشید زمانی که می خواهید به وب سایتی به صورت آفلاین دسترسی داشته باشید با صفحه Server not found مواجه خواهید شد . برای رفع این مشکل باید حالت آفلاین در مرور گر را فعال کنید و زمانیکه به اینترنت دسترسی دارید از صفحه مورد نظر بازدید به عمل آورید . در این صورت در زمان عدم اتصال به اینترنت می توانید به صفحه مورد نظر از روی کش مرورگر دسترسی داشته باشید .

با انجام این کار زمانی که به صورت آنلاین از صفحه وب بازدید میکنید یک کپی از آن صفحه در کش مرور گر قرار می گیرد و در زمان آفلاین بودن مرورگر به جای دانلود صفحه وب از سرور , آن را از روی کش مرورگر باز خوانی می کند . بعضی از قسمت های صفحه وب همانند تبلیغات و ویدئو ها در حالت آفلاین به نمایش در نمی آیند و صفحه وب نشان داده شده به شما , همان صفحه ای است که آخرین بار به صورت آنلاین از آن دیدن کرده اید . در نتیجه آپدیت های که در صفحه مورد نظر صورت گرفته است را مشاهده نخواهید کرد مگر این که مجدد به صورت آنلاین صفحه وب مورد نظر را مشاهده نمایید .

زمانیکه شما آفلاین هستید و حالت آفلاین مرورگر نیز فعال است اگر بخواهید به صفحه وبی دسترسی داشته باشید که قبلا از آن بازدید نکرده اید صفحه زیر به نمایش در می آید و به شما می گوید که صفحه مورد نظر را باید به صورت آنلاین مشاهده نمایید .

زمانیکه مجدد به اینترنت دسترسی پیدا کردید مطمئن شوید که حالت آفلاین را خاموش کنید و به صورت معمولی از صفحات مورد نظر استفاده نمایید .

مجدد بازگو می کنیم که زمانیکه به صفحه وبی به صورت آفلاین دسترسی دارید در اصل نسخه قدیمی صفحه وب مورد نظر را مشاهده خواهید کرد و به روز رسانی های اعمال شده در صفحه وب را مشاهده نخواهید کرد .
اگر حافظه کش مرورگر خود را پاک نمایید باید مجددا به صورت آنلاین از صفحه مورد نظر بازدید کنید تا محتویات وب سایت دوباره در کش مرورگر دانلود شوند تا بتوانید هم تجربه بارگذاری سریع تر صفحه وب را شاهد باشید و هم بتوانید صفحه وب مورد نظر را به صورت آفلاین مشاهده نمایید .

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای ترفند