ایرانی‌ها هر روز غذای ۲۰ میلیون گرسنه را به سطل زباله می‌ریزند!

 معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ایرانی‌ها روزانه ۳۰ درصد از غذای خود را دور می‌ریزند که این مقدار غذا می‌تواند ۲۰ میلیون نفر را سیر کند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دکتر امید عبدی تصریح کرد: علیرغم همه آموزه‌های دینی ما، کشور ما یکی از اسراف کننده ترین کشورهای دنیا در زمینه غذا است.
وی با بیان اینکه در هر چیز مفیدی شامل ورزش، میوه، سبزی و…عقب مانده‌ایم اما در همه مضرات مانند چربی، نمک و شکر اول هستیم، تصریح داشت: در طرح تحول سلامت دو گام مثبت برداشته شد که یکی از آنها نصب نشانگرهای تغذیه‌ای و دیگری کدرهگیری قاچاق سلامت محور بود که هر دو در دراز مدت نتایج خود را نشان خواهند داد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: استان کرمانشاه به عنوان یکی از استان‌های مرزی کشور درگیر بحث کالاهای قاچاق سلامت محور است که با توجه به شیوه‌های نوین دشمنان در بیوتروریسم باید از این تهدیدات جدی دوری کنیم.
وی ۴۰ درصد از مرگ و میر در کشور را مرتبط با تغذیه دانست و اضافه کرد: روزانه ۸۰۰ نفر در کشور می‌میرند که علت مرگ ۳۰۰ نفر از آنان نوع تغذیه است.
عبدی به لزوم فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف تغذیه‌ای از همان کودکی تاکید کرد: یک میلیارد نفر از جمعیت جهان هر شب را گرسنه می‌خوابند و ما ناچارا نیاز خود را با رشد جمعیت باید تغییر دهیم.
وی به تعامل خوب بخش خصوصی کشور در طرح نشانگرهای تغذیه‌ای و کد رهگیری قاچاق کالا اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی می‌تواند منشأ تحول در الگوی غذا باشد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه این استان را یکی از استان‌های دارای پتانسیل‌ها و نیروهای خوب در صنعت غذا معرفی کرد که در آینده در کشور سرآمد خواهد شد.
وی در پایان یادآورشد: ایرانی‌ها روزانه ۳۰ درصد از غذای خود را دور می‌ریزند که این مقدار غذا می‌تواند ۲۰ میلیون نفر را سیر کند، این امر نه تنها به خود ما ایرانیان بلکه به نسل بعد از ما نیز ضرر خواهد رساند.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای آسیب ها

Sorry. No data so far.

آخرین خبرهای این سرویس