اگر لپ تاپمان آب خورد چه کنیم؟

۱

وسایل جانبی را از لپ تاپ جدا کنید: بلافاصله هر چیزی که به لپ تاپ متصل است، از موس و فلش گرفته تا کابل ها همه را از دستگاه جدا کنید.

۲

چگونه آب خوردگی لپ تاپ را برطرف کنیملپ تاپ را خشک کنید: با ریختن هر گونه مایع، بلافاصله آن را سر و ته کنید و تمام سطح کامپیوتر را خشک کنید. پس از این کار لپ تاپ را به صورت ۸ برعکس کنید و بر روی سطح مطمئنی در هوای آزاد قرار دهید. لپ تاپ را زیر نور آفتاب یا هوای بسیار گرم قرار ندهید. در غیر این صورت به قطعات داخلی یا سی پی یو آسیب می زنید.

۳

قطعات لپ تاپ را از هم جدا کنید: این روش زیاد توصیه نمی شود. اما در شرایط اضطراری می توانید با توجه به دفترچه راهنما قطعات را جدا کرده و با دستمال آغشته به الکل همه جا را تمیز کنید. سپس قطعات را در معرض هوا قرار دهید تا به مدت دو روز کاملا خشک شوند. سپس قطعات را نصب کرده و لپ تاپ را روشن کنید. برای انتخاب الکل می توانید از الکل ایزوپروپیل استفاده کنید. با تبخیر این نوع الکل، رطوبت داخل لپ تاپ نیز تبخیر می شود.

 

۴

از سشوار برای خشک کردن لپ تاپ استفاده نکنید: این روش باعث ایجاد الکتریسیته و صدمه به اتصالات می شود. همچنین ممکن است قطعات داخلی در معرض هوای گرم ذوب شوند.

۵

اگر نمی خواهید لپ تاپ را باز کنید، اول آن را به طور کامل خشک کنید و سپس در کیسه ی برنج قرار دهید. برنج خاصیت جذب رطوبت را دارد. برنج رطوبت قطعات را به خود می گیرد و لپ تاپ را به طور کامل خشک می کند. لپ تاپ را دو روز در کیسه ی برنج قرار دهید و صبر کنید.

۶

در آخر لازم به ذکر است، اگر لپ تاپ با لیوان بزرگی از آب خیس شده و به نظر می رسد با روش های ساده نمی توان آن را نجات داد، بهتر است بلافاصله خود را به یک مرکز تعمیرات لپ تاپ معتبر برسانید. در مدت رسیدن به مرکز لپ تاپ را به صورت باز و سرو ته نگه دارید و تمام رطوبت خارج شده را تمیز کنید.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz