اهمیت مصرف کربوهیدرات ها برای لاغری

مصرف برخی کربوهیدارت ها تاثیرات زیادی بر سلامتی مان خواهد گذاشت برخی از بهترین کربوهیدارت ها تاثیرات بسزایی در کاهش وزن ما خواهند گذاشت کالری آن ها کم است و افرادی که در رژیم لاغری بسر میبرند می توانند از آن ها استفاده کنند .

 دلایلی که نشان می‌دهند همه‌ی کربوهیدرات‌ها دشمن تناسب اندام نیستند.

  کربوهیدرات‌هایی که باید از خوردن آن‌ها اجتناب کنیم، آن‌هایی هستند که در پروسه صنعتی مواد مغذی خود را از دست داده‌اند یا از آن ساده‌تر، هیچ‌گاه مواد مغذی نداشته‌اند. کربوهیدرات‌های حقیقی، میزان انرژی و سطح قند خون را ثابت نگاه داشته و از طرفی روحیه شما را نیز حفظ می‌کنند.( در واقع باعث می‌شوند حال خوبی داشته باشید.) قطعه‌ای از نان کامل که شاید به نظر شما سرشار از کربوهیدرات باشد، در واقع فقط ۱۳.۶ گرم کربوهیدرات دارد! این یکی از دلایلی است که به شما ثابت می‌کند نیازی نیست مهر منع مصرف به آن‌ها بزنید.

نخود ایرانی

 

این نخودها در هر فنجان فقط حاوی ۳۵ گرم کربوهیدرات هستند. همچنین میزان کالری کمی نیز دارند (۲۱۰ کالری در هر فنجان)، حاوی ۱۱ گرم پروتئین و ۱۰ گرم فیبر نیز هستند.

شیر سویا

 

ممکن است فکر کرده باشید که هیچ نوع از شیرها کربوهیدرات فراوانی ندارند. اما یک فنجان شیر سویا که از سویا گرفته می‌شود (و لوبیاها سرشار از کربوهیدرات‌های پیچیده هستند) حاوی ۱۵ گرم کربوهیدرات، ۸ گرم پروتئین و ۴ گرم چربی است و فقط ۱۳۱ کالری انرژی دارد.

سیب

 

باورکنید یا نه، یک سیب بزرگ حاوی ۲۷ گرم کربوهیدرات است. همچنین حاوی ۵ گرم فیبر پر کننده، ۱.۵ گرم چربی و ۱۱۴ کالری انرژی است.

مویز

شیرین و جویدنی! یک چهارم فنجان از مویز حاوی ۳۳ گرم کربوهیدرات است (دوبرابر یک قطعه نان!) ولی این دلیل نمی‌شود که از خوردن آن اجتناب کنید. مویز حاوی ۱.۵ گرم فیبر، ۳۰۹ میلی گرم پتاسیم و ۱۲۳ کالری انرژی در هر یک چهارم فنجان است.

سیب‌زمینی شیرین

 

سیب‌زمینی سفید برای میزان نشاسته فراوان آن معروف است. اما یک سیب‌زمینی شیرین متوسط نارنجی رنگ حاوی ۲۴ گرم کربوهیدرات، ۱۰۵ کالری انرژی و مقدار مناسبی ویتامین A و پتاسیم است. شیرینی طبیعی که دارد یکی از دلایل مناسب برای استفاده از آن به عنوان تنقلات می‌باشد. یا آن‌را به طور کامل بپزید، یا قطعات آن را گریل کنید

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz