اندوه و افسردگی، مزاج را به‌سمت سردی سوق می‌دهد

 یک متخصص طب سنتی گفت: اندوه و افسردگی، مزاج را به‌سمت سردی می‌برد و در نتیجه، در تحلیل رطوبت‌های اضافی اختلال ایجاد می‌کند. از سویی افراد افسرده، کم‌تحرک می‌شوند و این مسئله بر سردی بدن و تجمع رطوبات می‌افزاید.

به گزارش تسنیم, مریم ایران‌زاد اصل اظهار داشت: حالات روحی و روانی (اعراض نفسانی) بر لاغری یا چاقی افراد مؤثر است.

حرکات نفسانی شدید (مانند خشم زیاد) نیز مانند حرکات بدنی لاغرکننده‌اند

به‌گفته وی حرکات نفسانی شدید (مانند خشم زیاد) نیز مانند حرکات بدنی، لاغرکننده‌اند. البته این لاغری، مرضی است و هرگز به‌عنوان تدبیر لاغرکننده توصیه نمی‌شود.

این متخصص طب سنتی اضافه کرد: اضطراب و افسردگی، در موفقیت رژیم‌های لاغری بسیار تعیین کننده است. از سویی این اختلالات، از عوارض شایع رژیم‌های لاغری درازمدت نیز محسوب می‌شوند و می‌توانند یکی از عوامل مهم شکست در درمان چاقی باشند؛ پس نیاز به توجه ویژه دارند.

ایران‌زاد اصل افزود: اندوه و افسردگی، مزاج را به‌سمت سردی می‌برد و در نتیجه، در تحلیل رطوبت‌های اضافی اختلال ایجاد می‌کند. از سویی افراد افسرده، کم‌تحرک می‌شوند و این مسئله بر سردی بدن و تجمع رطوبات می‌افزاید.

وی گفت: افراد در رویارویی با استرس، واکنش‌های متفاوتی در پرخوری و کم‌خوری نشان می‌دهند، و در برخی کاهش اشتها و در برخی افزایش اشتها و اقدام به ریزه‌خواری مشاهده می‌شود.

این متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد: افرادی که دچار اختلالات روانی مخل روند طبیعی زندگی هستند، باید پیش و حین درمان چاقی، زیر نظر روان‌شناس یا روان‌پزشک باشند.

دفع مواد زائد

ایران‌زاد اصل بیان داشت: دفع رطوبات از راه‌های مختلف مانند مدفوع، ادرار، تعریق، خون قاعدگی و… صورت می‌گیرد, اگر راه دفع هر یک از موارد بالا، به‌دلایلی دچار اختلال باشد، باید در صورت امکان رفع شود و یا راه دفعی دیگری توسط پزشک جایگزین شود.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz