سرخ پوشان در فینال جام شهدا

انتقام ایوانکویچ از جلالی ، پرسپولیس ۳- سایپا ۲

دو گل از زینالی هافبک سایپا در مقابل گل‌های رضائیان، طارمی و بنگستون کافی نبود تا پرسپولیس به فینال جام شهداء برسد.

به گزارش “ورزش سه”، در نخستین بازی جام شهداء دیدار پر گلی رقم خورد و پرسپولیس که ابتدا توسط از حریفش عقب افتاد توانست سه گل به سایپا بزند و راهی فینال شود.

جام شهدا
استادیوم: شهدای شهر قدس/ تماشاگر: ۹ هزار نفر
داور: محمدرضا فغانی

پرسپولیس: الکساندر لوبانوف، علیرضا نورمحمدی، محسن بنگر(۴۶- میشل اومانیا)، بابک حاتمی، رامین رضائیان، احمد نوراللهی، کمال کامیابی‌نیا(۴۶- رضا خالقی‌فر)، محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده(۸۸- امیرعباس آیینه‌چی)، علی علیپور(۴۶- جری بنگستون) و مهدی طارمی
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

سایپا: حامد فلاح زاده، وحید اسماعیل‌بیگی(۶۴- مسعود ابراهیم‌زاده)، روزبه شاه‌علی‌دوست، مجید ایوبی، ابراهیم شکوری (۶۴- آندرانیک تیموریان)،ابراهیم صادقی(۶۸- مجتبی رمضانی)، حامد شیری، علی زینالی، محمد علی‌نژاد(۶۴- مهدی دغاغله)، غلامرضا رضایی و سجاد مشکل‌پور
سرمربی: مجید جلالی

شرح گل‌ها
پرسپولیس ۰ – سایپا ۱(دقیقه ۷: علی زینالی): نفوذ فوق‌العاده علی زینالی  به داخل محوطه جریمه و ضربه فنی او با پای غیرتخصصی نخستین گل بازی را رقم زد.

پرسپولیس ۱ – سایپا ۱(دقیقه ۳۰: رامین رضائیان): کاشته تماشایی رضائیان از سمت چپ قوس محوطه جریمه به سمت راست دروازه فلاح‌زاده گل تساوی را برای پرسپولیس به همراه داشت.

پرسپولیس ۲ – سایپا ۱(دقیقه ۳۱: مهدی طارمی): کار گروهی عالی بازیکنان پرسپولیس از دروازه خودی به رضائیان رسید و او با پاس عرضی، طارمی را در موقعیت گل قرار داد که آقای گل پرسپولیسی‌ها گل برتری تیمش را در نیمه اول به ثمر رساند.

پرسپولیس ۳ – سایپا ۱(دقیقه ۷۰: جری بنگستون): حرکت عالی و سانتر خوب رضائیان را طارمی با ضربه سر به زیر طاق دروازه سایپا زد که توپ گل نشد اما در ریباند بنگستون با سر دقیق گل سوم سرخ پوشان را به ثمر رساند.

پرسپولیس ۳- سایپا ۲(دقیقه ۷۸: علی زینالی): توپ ارسالی از سمت راست زمین سایپا در محوطه جریمه پرسپولیس به زینالی رسید که شوت پای چپ او بعد از برخورد به تیر عمودی وارد دروازه لوبانف شد.

اخطار:

کمال کامیابی‌نیا(۲۱)، میشل اومانیا(۵۵)،فرشاد احمدزاده(۶۸) از پرسپولیس / ابراهیم شکوری از سایپا

شرح بازی
سایپا که بازی هجومی آغاز کرده بود دقیقه ۷ توسط علی زینالی به گل رسید اما در ادامه شاگردان برانکو نبض بازی را در دست گرفتند و توانستند موقعیت‌های زیادی خلق کنند. دقیقه ۲۷ رضائیان از فرصت ایستگاهی که برای تیمش به دست آمده بود استفاده کرد و با ضربه فنی گل اول بازی را به شکل زیبایی به ثمر رساند. در ادامه پرسپولیس دست از حمله بر نداشت و توانست دقیقه ۳۰ به گل دوم برسد. پس از این گل، سایپا نتوانست موقعیت جدی ایجاد کند اما سرخ پوشان دوباره برای گلزنی تلاش می‌کردند که یکی از جدی‌ترین آنها را طارمی با ضربه چیپ از کنار دروازه به بیرون فرستاد. نیمه اول این مسابقه با برتری نتیجه و مالکیت توپ پرسپولیس به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم برانکو سه تغییر در ترکیب تیمش انجام داد و جلالی با همان نفرات نیمه اول بازی کرد. در اوایل ۴۵ دقیقه دوم سایپا صاحب توپ و میدان شد و برای به تساوی کشاندن بازی سعی داشت اما فقط یک خطر جدی روی دروازه لوبانف ایجاد کرد و بیشتر در میانه زمین مالکیت توپ را در اختیار داشت. پرسپولیسی‌ها نیز در این دقایق که به فکر بازگشت به بازی هجومی نیمه اول بودند در یکی از ضد حملات توانستند دقیقه ۷۰ سومین گل را توسط بنگستون بزنند. پس از آن سایپا فقط یکی از گل‌های خورده را با شوت زینالی جبران کرد تا از رسیدن به فینال جام شهداء باز بماند.

دقایق حساس:
دقیقه ۱۵: سانتر عالی محسن مسلمان در شرایط آفساید به طارمی رسید تا این موقعیت خوب از دست برود.
دقیقه ۲۲: علی علیپور روی یک پاس عمقی با فلاح‌زاده تک به تک شد که این فرصت خوب را با پاس بیرون به طارمی از دست داد.
دقیقه ۲۳: قیچی مهدی طارمی به شکل خطرناکی از کنار دروازه فلاح‌زاده به اوت رفت.
دقیقه ۲۴: احمد نوراللهی هافبک جوان پرسپولیس شانس زدن گل تساوی را از دست داد.
دقیقه ۴۰: ضربه آزاد مسلمان با فاصله کمی از بالای دروازه سایپا به بیرون رفت.
دقیقه ۴۳: طارمی از خروج فلا‌ح‌زاده از محوطه جریمه استفاده کرد و با ضربه چیپ قصد باز کردن دروازه سایپا را داشت که توپ او به تور کنار دروازه برخورد کرد.
دقیقه ۵۲: تعلل خالقی‌فر پشت محوطه جریمه سایپا فرصت خوبی از پرسپولیس گرفت.
دقیقه ۵۶: شوت پای چپ داخل محوطه زینالی را لوبانوف درازکش در آغوش گرفت.
دقیقه ۶۱: پاس مسلمان پشت محوطه در موقعیت تک به تک به طارمی رسید که این بازیکن به زمین افتاد تا خطا بگیرد اما فغانی دستور به ادامه مسابقه داد.
دقیقه ۷۲: ضربه سر غلامرضا رضایی با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در حاشیه:
* قبل از شروع بازی وصیت‌نامه دو شهید از سوی کاپیتان‌های دو تیم خوانده شد.
* پیش از آغاز بازی از خانواده‌های چند شهید تجلیل شد.
* بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس با تصویر همایون بهزادی به میدان وارد شدند.
* گلر ازبکستانی مورد تشویق شدید هواداران پرسپولیس قرار گرفت.
* خبرنگاران وعکاسان از اینکه اجازه ورود ماشین‌هایشان به ورزشگاه داده نشده بود معترض بودند.
* این دیدار با تاخیر چند دقیقه‌ای انجام شد.
* هواداران پرسپولیس یاد همایون بهزادی را زنده نگه داشتند.
* لوکا ماریچ، امید عالیشاه و محمدانصاری پیش از شروع بازی تمرینات اختصاصی انجام دادند.
* برانکو در ابتدای نیمه دوم سه تعویض داشت.
* در دقیقه ۵۲ خطای مشکوک به پنالتی در محوطه جریمه سایپا روی طارمی اتفاق افتاد.

اتفاق ویژه:
بعد از دو نتیجه مساوی و باخت برابر شاگردان مجید جلالی، پرسپولیس بالاخره برابر سایپا برنده شد. نخستین مچ‌اندازی برانکو و جلالی در هفته بیست و ششم لیگ پارسال بود که با تساوی ۲ بر ۲ توام شد. دومین بازی در هفته ششم لیگ امسال بود که پرسپولیس برابر سایپا ۲ بر ۱ مغلوب شد. در این بازی اشتباه داور مسابقه که برخورد توپ به صورت بازیکن پرسپولیس را پنالتی تشخیص داد در شکست شاگردان برانکو موثر بود. حالا بعد از دو ناکامی پرسپولیس با برانکو ۳ گل به سایپا زد تا برای نخستین بار بتواند این تیم را ببرد.

بهترین بازیکن:
رامین رضائیان با زدن گل اول، پاس دومین گل تیمش به طارمی و همچنین تاثیرگذاری در سومین گل پرسپولیس نقش ویژه‌ای در صعود سرخ پوشان به فینال جام شهدا داشت.

 

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای فوتبال

آخرین خبرهای این سرویس