افزایش تمرکز کودکان با بازی

بازي جهت افزايش تمركز و تسلط كودك به فعاليت هاي حركتي  درشت

١-گام به جلو : کودک را وادارید که از یک مسیر مستقیم یا خمیده که روی زمین مشخص شده به سوی هدف تعیین شده برود . البته هر چه مسیر باریکتر باشد کار مشکل تر است و گام آهسته بسیار مشکل تر از گام سریع و را ه رفتن بدون کفش دشوارتر از را ه رفتن با کفش است .

٢-گام به عقب : همان مسیر پیشین این باربه عقب طی می شود .

٣-گام به پهلو ها : ازکناره های مسیر تعیین شده کودک می تواند برای رفتن استفاده کند . ابتدا پای راست خود را در طرف راست مسیر و بعد پای چپش را در طرف چپ آن بگذارد و پس از طی مسافتی به صورت ضربدری عمل می کند .

٤-حرکات گوناگون : کودک در مسیرهای گوناگون حرکت می کند در حالیکه اشیائی را حمل می کند . او باید اشیاء را در نقاط مشخص رها کند . مثلاً توپی را در سبد بیندازد ، یا با تمرکز چشمان خود به نقاطی از اتاق حرکت کند .

٥-تقلید راه رفتن حیوانات : در اینجا کودک راه رفتن حیوانات را تقلیدمی کند .

٦-عبور از نردبان : نردبانی را روی زمین بخوابانیدکودک باید از وسط پله ها ، به جلو و عقب برود ویا از وسط پله ها با پرش رد شود.

٧-راه رفتن متقاطع : در این شیوه کودک با گذاشتن یک پا در مقابل خود دست متقابل خود را به سوی آن می برد ، چشمهاو سر را نیز در جهت دستش قرار دهد

٨-عبور از روی نشانه ها : روی زمین اشیائی به عنوان جای پا یا نشانه هائی برای گذاشتن پای چپ یا راست قرار دهید . کودک باید با قرار دادن پای خود روی نشانه های درست مسیر را طی کند .

٩-بازی قوطی : به کودک دو قوطی داده می شود ، یکی در مقابل او ودیگری در پشت او قرار دارد . او باید با جفت پاهایش توی قوطی مقابل بپرد ، بعد یکی از دستهایش را به عقب برد و قوطی پشت سری را بردارد و مقابل خود قرار داده و پرش بهمین ترتیب ادامه بدهد تا به نقطه پایان مسیر برسد .

١٠-گذشتن از کنار خطوط : خطوط رنگی گوشه دار یا مارپیچ روی زمین بکشید و کودک را وادار کنید که از کنار این خطوط عبور کند( طناب

١١-حرکت دادن دست ها و پاها : کودک روی
زمین به طور طاقباز می خوابد و اعضاء بدن خود را مطابق دستور حرکت می دهد . با حرکت اندامهای دو طرف می توان کاررا شروع کرد .

١٢-سینه خیز رفتن

١٣-خزیدن با مانع : از کودک بخواهید که یک مسیر تعیین شده با موانع سر راه را طی کند .

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz