استفاده از ویژگی SPLIT-SCREEN برای یک برنامه یکسان در اندروید ۷٫۰

به گزارش واحد فناوری صفحه ایران ، قابلیت چند پنچرگی ( این قابلیت به Split-Screen نیز معروف است ) در اندروید نسخه ۷٫۰ گنجانده شده است . در این قابلیت می توانید فضایی از صفحه نمایش خود را به یک برنامه اختصاص دهید و بقیه صفحه نمایش را به برنامه دیگری اختصاص دهید . شما در این قابلیت نمی توانید یک برنامه  را در دو قسمت صفحه نمایش استفاده نمایید . خوشبختانه برنامه ای وجود دارد که می توانید با آن این کار را انجام دهید .
Parallel Windows که برای اندروید نسخه ۷٫۰ عرضه شده است به شما اجازه می دهد که یک برنامه یکسان را در دو قسمت صفحه نمایش خود استفاده نمایید . شما می توانید از این ویژگی در اکثر شبکه های اجتماعی همچنین مرورگرها استفاده نمایید . جای تعجب است که چرا این ویژگی به صورت داخلی در اندروید نسخه ۷٫۰ گنجانده نشده است .

این برنامه در حال حاضر به صورت آزمایشی عرضه شده پس ممکن است که برای تمامی برنامه ها کار نکند . در این نسخه ما نتوانستیم این ویژگی را برای مرورگر کروم پیاده سازی کنیم ولی برای برنامه Hangouts به راحتی از این ویژگی استفاده کردیم .
۱ . از لینک زیر اقدام به نصب برنامه Parallel Windows در دستگاه اندرویدی خود کنید .

https://play.google.com/store/apps/details?id=you.in.spark.parallel

۲ . بعد از نصب و اجرای برنامه بر روی مربع کوچک در کنار عبارت  I have read and understood ضربه بزنید تا به حالت انتخاب شده در بیاید . سپس بر روی گزینه Continue ضربه بزنید تا به صفحه بعد بروید .

۳ . بر روی دکمه جابجا شونده روبروی عبارت Enable Accessibility Service ضربه بزنید تا این دکمه به سمت راست رفته و به حالت روشن در بیاید .

۴ . در مرحله بعد به قسمت تنظیمات و یا به عبارتی Settings دستگاه خود بروید .( آیکون چرخ دنده در میان آیکون برنامه ها )

۵ . در زیر قسمت مربوط به تنظیمات System بر روی گزینه Accessibility ضربه بزنید .

۶ . سپس در مرحله بعد در زیر قسمت Services بر روی گزینه Parallel Windows for Nougat ضربه وارد کنید .

۷٫ در این مرحله بر روی دکمه جابجا شونده ضربه بزنید تا حالت آن از خاموش به حالت روشن تغییر کند .

۸٫ با این کار پیغامی در صفحه نمایش شما ظاهر می شود . بر روی گزینه ok ضربه بزنید .

۹ . زمانی که در برنامه ای هستید که می خواهید از قابلیت Split-Screen برای آن برنامه استفاده نمایید کافیست در برنامه انگشت خود را از لبه سمت راست صفحه به سمت چپ بکشید .

۱۰ . با این کار منویی در لبه سمت راست صفحه نمایش دستگاه ظاهر می شود . بر روی آیکون دو صفحه که در تصویر زیر نشان داده شده است ضربه بزنید .

۱۱٫ سپس بعد از انجام مراحل بالا بر روی قسمتی از محیط برنامه خود ضربه ای وارد نمایید .

با انجام این کار برنامه مورد نظر شما در دو قسمت صفحه به صورت مجزا به نمایش در میاید . در نسخه آزمایشی تمام برنامه با این ویژگی سازگاری ندارند . اما احتمالا در آینده بعد از عرضه نسخه نهایی بیشتر برنامه با این ویژگی سازگاری خواهند داشت .

 

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz