استفاده از ظرفیت‌های والدین، رویکرد حاکم بر وزرات آمورزش و پرورش است

رئیس اداره توسعه انجمن‌های اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: استفاده از ظرفیت‌های والدین در حوزه‌های مختلف آموزشی و پرورشی، رویکرد اصلی و حاکم بروزارت آموزش و پرورش در حوزه مشارکت اولیا است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا ولی‌زاده در حاشیه بازدید از مدارس شهرستان سلماس به همراه رییس و معاونین آموزش وپرورش سلماس با اشاره به لزوم مشارکت اولیا در امور مختلف آموزشی و پرورشی مدارس، گفت: انجمن اولیا و مربیان می توانند نقش فعالی در جلب مشارکت اولیا در مدارس داشته باشند.

ولی زاده اظهار کرد: مدرسه ای موفق است که در آن پیوند بین اولیا و مربیان به طور فعال برقرار باشد و در آئین نامه‌ها و مستندات قانونی آموزش و پرورش نیز شرح وظایفی داریم که ناظر بر نقش برنامه‌ریزی و برنامه‌های تصویبی والدین در زمینه فکری، پرورشی و آموزشی است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت های والدین در حوزه های مختلف آموزشی و پرورشی رویکرد اصلی و حاکم بر وزارت آموزش و پرورش در حوزه مشارکت اولیا است و بنا به قوانین درج شده در آئین نامه‌های موجود، انجمن های اولیا و مربیان باید با حضور حداکثری والدین و در همه امور پرورشی و آموزشی و دیگر زمینه‌ها مشارکت کنند.

رئیس اداره توسعه انجمن‌های اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش اذعان کرد: در جهت استفاده از نظرات مشورتی انجمن اولیاء و مربیان در تصویب برنامه‌های مختلف مدرسه، مدیر مدرسه باید تمامی امور یک‌ساله اداره مدرسه را در ابتدای سال مطابق با استانداردهای تعیین شده و پس از تشکیل انجمن اولیاء و مربیان به آنها ارائه دهد و موافقت آنها را نیز اخذ کند.

رسول موسی زاده، مدیر آموزش و پرورش سلماس نیز با تاکید بر منشاء اثر وجود انجمن اولیا و مربیان در مدارس و سیستم آموزش و پرورش، اظهار کرد: تلاش مجموعه مدیران ستادی و مدارس بر مشارکت پذیری هرچه بیشتر اولیا و عوامل اجرایی مدارس در جهت پیشبرد برنامه های مختلف فرهنگی، پرورشی و آموزشی و رشد اخلاقی و آموزشی دانش آموزان است.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

آخرین خبرهای این سرویس