استعفای مدیرعامل شرکت راه‌آهن در نظام مدیریتی کشور اتفاق نادری بود

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد،

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: هر اظهار نظری دال بر استیضاح آقای آخوندی در حد نظر شخصی نمایندگان است، اما اینکه مجلس به صورت واحد تصمیم بگیرد این کار را انجام بدهد یا ندهد بستگی به رای جمعی نمایندگان در اولین جلسه کاری صحن علنی مجلس در هفته آینده دارد.

علیم یارمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: عذرخواهی و استعفای مدیرعامل شرکت راه‌آهن در نظام مدیریتی کشور اتفاق نادری بود که البته باید برای نظام مدیریتی کشور تبدیل به الگو شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس متذکر شد: قطعا مدیرعامل مستعفی شرکت راه‌آهن و وزیر راه و شهرسازی توجیه‌هایی برای توضیح حادثه قطار سمنان دارند. تا مادامی که این آقایان در صحن علنی مجلس یا جلسه کمیسیون عمران حضور نیابند و توضیحات لازم را به نمایندگان ارائه ندهند نمی‌توان درباره واکنش مجلس به سوال یا استیضاح وزیر پیش‌بینی داشت، اما به طور حتم حادثه قطار سمنان نیازمند بررسی در صحن علنی مجلس و کمیسیون عمران است، اما اینکه این بررسی از طریق سوال یا استیضاح وزیر راه و شهرسازی انجام شود بستگی به نظر نمایندگان مجلس دارد که آن هم پس از بازگشت نمایندگان در هفته آینده به تهران درباره چگونگی انجام آن در صحن علنی تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی احتمال تصمیم نمایندگان مجلس برای استیضاح وزیر راه و شهرسازی را رد نکرد و متذکر شد: به دلیل حضور داشتن نمایندگان در حوزه انتخابیه هر اظهار نظری دال بر استیضاح قطعی آقای آخوندی در حد نظر شخصی نمایندگان محترم است، اما اینکه مجلس به صورت واحد تصمیم بگیرد این کار را انجام بدهد یا ندهد بستگی به رای جمعی نمایندگان در اولین جلسه کاری صحن علنی مجلس در هفته آینده خواهد داشت.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

آخرین خبرهای این سرویس