ازدواج و به موفقیت رسیدن آن

ازدواجی که بدون نظر به آینده و با احساسات عاشقانه و بدون تامل انجام پذیرد نمی توان تضمینی برای موفقیتش در آینده داشت.

عادله قلاسی اظهارکرد: دختران جوان هنگام ازدواج ممکن است تحت تاثیر احساسات عاشقانه و بدون توجه به موضوعات جدی که پس از ازدواج با آن روبرو می‌شوند، تن به ازدواجی دهند که بعدها باعث پشیمانی‌شان شود.

وی ادامه داد: ازدواج به دلیل دوری از خانواده و پدر و مادر یکی از ایده‌های اشتباه در ازدواج است که وقتی وضعیت در خانه‌ی پدری، شوم و اندوه‌بار باشد، ازدواج یک راه گریز محسوب می‌شود.

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی افزود: تعجبی ندارد که خیلی‌ها این راه گریز را انتخاب می‌کنند، اما به‌طور معمول، این مسیری است که شما را از چاله درآورده و به چاه می‌اندازد.

قلاسی تصریح کرد: یکی دو سال دیگر در خانه‌ی پدر و مادر ماندن، بهتر از آن است که با نخستین پیشنهاد ازدواج، تن به تاهل داده شود، چون آن‌ وقت ممکن است شریک زندگی‌ تا آخر عمر سبب رنجش و آزار شود.

وی ازدواج را به دلیل نگرش یک جانبه‌ی پدر و مادر به شخص مورد نظر از دیگر ایده‌های اشتباه در خصوص ازدواج دانست و گفت: جای تعجب ندارد که پدر و مادرها به‌طور واقعی، همسر آینده‌ی فرزندشان را دوست بدارند، اما دوست داشتن این فرد از سوی آنان، دلیل کافی برای مدنظر قرار دادن ازدواج با آن فرد نیست.

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی اظهارکرد: ازدواج فقط به دلیل پول و ثروت نیز اشتباه بوده و اگر شیفته‌ی فردی شوید که ثروتمند بوده و فقط به همین دلیل حاضرید به ازدواج باشید به دیگر ابعاد توجه نمی‌شود و این ملاک مناسبی نیست.

قلاسی ادامه داد: ایده‌ی ازدواج کردن با یک فرد، بدون توجه به احساس و عاطفه‌ قلبی و فقط از روی نگاه مادی‌گرایانه، به‌طور یقین، عقلانی نیست و اشتباه است.

وی تاکید کرد: ازدواج به دلیل ترحم و دل‌سوزی به یک فرد نیز اشتباه است زیرا که گاهی انگیزه‌ فرد برای ازدواج، نجات دادن شخص مقابل از تنهایی، فشارهای زندگی، مشکل‌های اقتصادی و اجتماعی و دلیل‌های دیگر است.

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی تصریح‌کرد: ازدواج به دلیل خوگرفتن به ارتباط در طی زمان طولانی نیز مشکل‌ساز است.

وی ادامه داد: هنگامی که دو نفر پس از آشنایی، تصمیم به ازدواج با یکدیگر می‌گیرند، اشکالی ندارد، اما موقعی اجبار به دلیل “عادت محض” خطرناک می‌شود که دو نفر که با هم ازدواج کرده‌اند و بعد از یکدیگر طلاق گرفته و به هم عادت کرده‌اند، تصمیم بگیرند دوباره شانس خود را امتحان کنند، مطمئن باشید هرگاه بار نخست، کارساز نبوده باشد، بار دوم نیز، کارساز نخواهد بود.

قلاسی با اشاره به اینکه فردی که برای رسیدن به شما از همسرش جدا می‌شود نیز روزی از شما جدا خواهد شد، تصریح‌کرد: به‌طور معمول، این‌گونه ازدواج‌ها، زیاد دوام نخواهد آورد و پایه‌ای برای یک رابطه‌ی درازمدت نخواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: فردی که به خاطر شخصی حاضر است به همسر یا نامزد خود خیانت کند، به‌طور مسلم رابطه‌ی آنان، استحکامی نخواهد داشت، زیرا کسی که به فرد دیگری خیانت کرده، دوباره نیز خیانت خواهد کرد.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz