ارزش و اهمیت بازی

به راستی از تماشای بازی بچه های کوچک به آسانی میتوان دریافت که بازی، اغلب خود محرک و مشوق است و کودکان از طریق بازی به حد زیادی از نظر عاطفی ارضا می شوند.گرچه تفاوت های موجود در بازی کودکان همیشه روشن و به آسانی قابل فهم نیستند.بازی عملکردهای متفاوتی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

مهارت آموزی

همچنان که کودکان بزرگتر می شوند، بتدریج کفایت و صلاحیت آنها در انجام وظایف روزانه مانند لباس پوشیدن، غذا خوردن یا پاسخ به تلفن گسترش می یابد. باز ی میتواند توانایی کسب و تمرین چنین مهارت هایی را فراهم آورد.

کاوش

کودکان از طریق فرایند مشاهده،جستجو، تفکر و اکتشاف متوجه دنیای اطراف خودشان می شوند. برای مثال؛ یک کودک درباره خواص آب – که بعضی چیزها روی آب شناورند و بعضی فرو میروند – یاد خواهد گرفت و یازی، فرصت کافی برای این نوع یادگیری غیر رسمی را فراهم میکند.

کار درمانی

بازی می تواند یک تاثیر تسکین دهنده یا سرگرم کننده داشته باشد و به سادگی موجب رهایی از بی حوصلگی گر و یا وسیله ای برای گریز و بی توجهی به عواملی باشد که از نظر جسمی یا عاطفی ناخوشایند هستند.

تفریح

این موضوع احتمالا یکی از عملکردهای بازی است که به سهولت به ذهن خطور می کند. کودکان از طریق بازی خود را تمام مدت سرگرم و مشغول می کنند. آنان به راحتی از اوقات خود لذت می برند و تفریح می کنند.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz