اختلافات در استقلال و حمله نظری به اعضای هیات مدیره

به گزارش تابناک ورزشی اختلافات در بین اعضای هیات مدیره استقلال از مدت‌ها قبل مشهود بود و نفراتی مثل عباس کردنوری، توفیقی، معینی با علی نظری جویباری اختلافات شدید پیدا کردند تا جایی که معاون باشگاه استقلال ادعا می کند جو این باشگاه سالم نیست و وی ۱۵ روز است به باشگاه نرفته است.
وی می‌گوید:نمی‌دانم از کجا شروع کنم. فقط از این ناراحتم که حسن روشن هر روز علیه همه صحبت می‌کند. من یک سوال از این پیشکسوت استقلال می‌پرسم. می‌شود آقای روشن بگوید کی قرار است سکوت کند؟ شما که کارشناس فنی هستید و اطلاعاتی در زمینه مدیریتی ندارید چرا مرتب علیه مسئولان باشگاه صحبت می‌کنید؟ روشن بزرگ است ولی آیا این دلیل می شود که هر روز نظر کارشناسی بدهد؟ ایشان در مورد قرارداد، نحوه بستن قرارداد، بازیکنان، زمین چمن، هیات مدیره، مدیر عامل، چارت باشگاه و … صحبت می‌کند و اگر چاره داشته باشد در مورد مسائل پزشکی هم نظر می دهد.

جویباری تأکید کرد: این درست نیست که هر روز به یک نفر حمله کنند ولی من باید از خودم دفاع کنم چون حرف‌های روشن تهمت است. آقای روشن! شما بدانید من معاون بهرام افشارزاده بودم و بدون مصوبه هیأت مدیره و نامه افشارزاده هیچ کاری را سرِ خود انجام نداده‌ام. من که نباید با رئیس هیأت مدیره هماهنگ باشم؟ طرف حساب من افشارزاده است. این وسط مسعود معینی هم خوب حسن روشن را تحریک می‌کند. مصاحبه پیشکسوت استقلال در یکی از روزنامه‌ها که روز گذشته انجام شده بود گواه ادعای من است. اگر دوستان نمی‌دانند به آنها توضیح می‌دهم که نحوه بستن قرارداد به این شکل است که بازیکن مقابل ما می‌نشیند، شرایط باشگاه را به او توضیح می‌دهیم سپس مدت زمان قرارداد و مبلغ قرارداد و چگونگی نحوه پرداخت پول را به بازیکن منتقل می‌کنیم و در نهایت با او قرارداد بسته می شود. اینگونه نیست که من مثلا به امید ابراهیمی یا مهدی رحمتی بگویم شما ۲۰ درصد قرارداد را بگیرید و بقیه‌اش را هر وقت داشتیم می‌دهیم. به نظر شما آیا اگر با بازیکنان اینگونه صحبت کنیم آنها قرارداد می بندند؟ بازیکن باید بداند شرایط باشگاه چگونه است و شرط و شروط دو طرفه است.

معاون ورزشی استقلال تأکید کرد: بازیکنان امروزی با شرایط مالی که دو باشگاه استقلال پرسپولیس دارند این روزها خیلی سخت پای میز مذاکره می‌نشینند ولی ما هم از اختیار، اعتبار و توانایی خود استفاده می‌کنیم. شما تصور کنید ما باید با بازیکنانی مثل رحمتی، حیدری، ابراهیمی، برهانی و خیلی‌های دیگر مذاکره کنیم. قطعا باید به آنها نحوه پرداخت مطالبات‌شان را بگوییم چون هم آنها خرج و زندگی دارند و هم باشگاه باید روی حساب و کتاب اداره شود. مگر من می‌توانم بدون مصوبه هیأت مدیره به بازیکن وعده بدهم یا به آنها پولی پرداخت کنم؟

*ورزشگاه ۱۰۰هزار متری را با ورزشگاه ۴۰هزار متری عوض کردند

نظری در ادامه تأکید کرد: برای شما مثالی می زنم. آقای افشارزاده به همراه آقایان توفیقی و روشن برای انتخاب ورزشگاه به عنوان کارشناس اقدام کردند. آقای روشن که به عنوان کارشناس افشارزاده را همراهی می‌کرد یک استادیوم صد هزار متری را با کلیه امکانات با یک ورزشگاه ۴۰ هزار متری چمن مصنوعی عوض کرد. این که یک مسئله ساده بود اما دوستان نتوانستند از پس آن بربیایند. حرف من این است، شمایی که در مورد مسائل مختلف نظر کارشناسی می‌دهید چرا یک مسئله ساده را نتوانستید حل کنید و از حق استقلال دفاع کنید که ورزشگاه به آن خوبی را از دست ندهید؟

*باز هم می‌گویم بدون اجازه با هیچ بازیکنی قرارداد نبستم

وی تأکید کرد: من استقلال را از گوشت خودم می‌دانم و بارها هم با افتخار اعلام کرده‌ام به خاطر امثال حسن روشن استقلالی شدم ولی آیا باید به خاطر همه چیز و شخصیتم زیر سوال برود؟ ناراحتی من از بازیکنان استقلال هم هست و آنها باید بگویند وقتی با علی نظری و بهرام امیری نشسته‌اند و قرارداد بسته‌اند اعلام کنند که چه شرط و شروطی خارج از عرف و قانون مقابل آنها گذاشته شده است. اگر من این کار را کردم همه بازیکنان اعلام کنند. اگر من با بازیکنی قرارداد بستم و یک میلیارد تومان ثبت شده قطعا با نامه کتبی مدیرعامل باشگاه بوده است اما چون حرف نمی‌زنم یک عده فکر می‌کنند خبری است. آقایان کردنوری، معینی و روشن هر روز علیه من صحبت می‌کنند ولی آنها نمی‌دانند که قرارداد بستن با بازیکن به این سادگی‌ها نیست و نمی‌شود بازیکنان پر اسم و رسم استقلال را با وعده به تیم اضافه کرد. اگر حسن روشن اطلاعاتش را از افشارزاده می‌گرفت متوجه همه چیز می شد ولی وقتی او از آقای معینی خط می گیرد که علیه من صحبت کند چه صحبتی می‌توانم داشته باشم؟ حاضر هستم به همراه بهرام امیری در وزارت ورزش و هر جایی که آقایان گفتند مقابل خبرنگاران حرف‌مان را بزنیم و بگوییم که بدون اجازه کتبی هیأت مدیره و مدیر عامل هیچ بازیکنی را قرارداد نبستیم.

*چند سال برای استقلال بازی کرده‌اند اما امثال من را استقلالی نمی‌دانند

نظری ادامه داد: اگر من به بازیکنی وعده کرده‌ام از اعتبار شخصی ام بوده اما من که نباید به بازیکن پول بدهم! این باشگاه است که باید هزینه های بازیکنان را تأمین کند. متأسفانه چون یکسری مسائل را در دل خودم می‌ریزم آقایان هر روز مصاحبه می‌کنند. دوستان ما کی می‌خواهند سکوت کنند؟ استقلال در صدر جدول است و فینالیست جام حذفی اما هر روز مصاحبه می‌شود. اگر استقلال وسط جدول باشد باز هم مصاحبه می‌کنند پس کی می‌خواهند به خاطر نام استقلال سکوت کنند؟ دوستان چند سال در استقلال بازی کرده‌اند اما امثال من،فتح الله زاده، اولیایی، امیری، هاشم ساعدی، کامران منزوی و خیلی‌های دیگر را استقلالی نمی‌دانند. خدا کند مردم خودشان قاضی باشند و قضاوت کنند.

*معینی با پرسپولیس به تیم حجازی باخت، آنوقت استقلالی است؟

معاون ورزشی باشگاه استقلال در خصوص اظهارات مسعود معینی که در تمرین این تیم علیه وی انجام داده بود و مدعی شده بود از نظری استقلالی‌تر است، به فارس گفت: من کوچک همه فوتبال هستم و حرفی هم ندارم اما آیا آقای معینی باید در مورد من نظر بدهد؟ معینی کسی است که پرسپولیس را به بنگلادش برد و مقابل تیم خدا بیامرز حجازی شکست خورد و به تهران برگشت بعد او می‌گوید من استقلالی هستم؟ البته این مسائل در فوتبال حرفه‌ای طبیعی است ولی بهتر است آقایانی که در هیأت مدیره مثل بلبل صحبت می کنند  علیه من حرف نزنند و مشکلات باشگاه را حل کنند. مردم می‌گویند چه کسی بزرگ است و در این ۳۰ سال نوکری استقلال را کردم و سکوت را به خیلی از مسائل ترجیح دادم اما به نظر سکوت کردن در برخی مواقع به ضرر ما است. من اگر احساس کنم با سکوتم به استقلال کمک می‌کنم این کار را انجام خواهم داد. دوستان هر روز یک نفر را به جان ما می‌اندازند و من می‌دانم که آنها این هدف را دارند که من علیه‌شان حرف بزنم ولی من مجبورم از اعتبار و آبروی خودم دفاع کنم و وقت این را ندارم که هر روز پاسخ کارهای آقایان را بدهم. من و بهرام امیری در استقلال زحمت کشیده‌ایم و به خاطر زحمت‌مان از خودمان دفاع می‌کنیم و البته مزد این کارهایمان را هم از هواداران گرفتیم نه از آقایان کردنوری، معینی و روشن.

* از افشارزاده عذر‌خواهی می‌کنم!

وی در ادامه در خصوص اینکه افشارزاده مدعی شده بود نظری در مورد اتفافات بهشت زهرا زود قضاوت کرده است، گفت: آقای افشارزاده با من تماس گرفت و گفت آن مطلب شیطنت بوده است. من هم هیچ عکس‌العملی نشان نداده بودم و فقط عکس آن مصاحبه را در صفحه اینستاگرامم گذاشتم. حتی او کلی از من گلگی کرد ولی سعی می‌کنم که از این پس زود قضاوت نکنم و به خاطر همین مسئله از آقای افشارزاده عذرخواهی می‌کنم.

*۱۵ روز است به باشگاه نمی‌روم

معاون ورزشی باشگاه استقلال در خصوص اینکه چرا به محل این باشگاه نمی‌رود، گفت: من ۱۵ روز است که به باشگاه نمی‌روم چون ناراحتم. حتی آقای افشارزاده با من تماس گرفت و قرار شده که با او صحبت داشته باشم اما از نظر من جو مساعد نیست و آیا به نظر شما به خاطر مصاحبه‌های هیأت مدیره باید هر روز دعوا کنم؟ من مطمئنم استقلال با این رویه ضربه می‌خورد ولی من سکوت می‌کنم که تیم وارد حاشیه نشود. به نظر من جو استقلالی و سالم نیست که اگر سالم بود کار به اینجا نمی‌کشید. البته با این شرایط ماندن من هم هیچ تأثیری ندارد ولی به احترام افشارزاده با او صحبت می‌کنم تا ببینم در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظرپربازدیدهای فوتبال

آخرین خبرهای این سرویس