از سوی دولت امریکا :

اختصاص بودجه میلیون دلاری برای خودروهای خودران

در نمایشگاه بین‌المللی آمریکا در دیترویت، دبیر سازمان حمل‌ونقل آمریکا آنتونی فاکس اعلام کرد رئیس‌جمهور آمریکا، باراک اوباما، برنامه‌ای برای آینده خودروهای خودران در نظر دارد. اوباما در مورد ایده نسل آینده ناوگان حمل‌ونقل در طی سخنانش در کنگره اشاره کرد و حالا کمی بیشتر در مورد جزئیات این برنامه اطلاعات در اختیار شما قرار می‌دهیم. یک برنامه ۱۰ ساله با بودجه مبلغ ۳٫۹ میلیارد دلار به‌منظور تشویق صنایع خودروساز برای توسعه بیشتر و سریع‌تر ایده رانندگی بدون راننده در نظر گرفته است.

پیشنهاد تأمین مالی در برنامه بودجه سال ۲۰۱۷ پیش‌بینی شده است که این مبلغ به‌منظور توسعه خودروهای خودران در نظر گرفته شده است. این برنامه باید با انتخاب یک رهبر در میان صنایع در ایالت‌های مختلف اجرایی شود. فاکس نوشته:

یکی دیگر از قطعات مهم این پازل ایجاد چارچوب سیاستی قانونمند میان خودروهای بدون راننده در سرتاسر کشور آمریکا است. در حال حاضر نوادا، کالیفرنیا، میشیگان، فلوریدا، داکوتای شمالی، تینیز و واشنگتون دارای قانون مربوط به استفاده از خودروهای خودران هستند.

فاکس همچنین از به‌روزرسانی سیاست‌های اداره ملی امنیت ترافیک بزرگراه‌ها از سال ۲۰۱۳ خبر داد. ” ظهور توسعه سریع تکنولوژی اتوماتیک سازی به معنای پیشرفت جزئی و کامل خودروهای خودران، به نقطه‌ای رسیده است که استقرار گسترده این تکنولوژی امری شدنی و امکان‌پذیر است”. بیانیه‌های منتشر شده به تشویق توسعه‌دهندگان به استفاده از قوانین اداره ملی امنیت ترافیک بزرگراه‌ها می‌پردازد و برخی معافیت‌ها در تست خودروهای جدید برای ایمنی بیشتر در نظر گرفته شده است.

در این اعلامیه ایمنی و سازگاری با محیط اطراف برای ادامه توسعه این سیستم تأکید شده است. به‌عبارت‌دیگر درصورتی‌که این دو ویژگی در این خودروها نباشد از ورود آنها به جاده‌ها ممانعت به عمل می‌آید. سردمدار تصویب این بودجه، سازمان حمل‌ونقل، قوانین و مقررات جدیدی برای تست تکنولوژی خودروهای خودران در شش ماهه آینده وضع خواهد کرد.

autonomous-cars_1-516x344

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای خودران

Sorry. No data so far.