اجرای طرح تجمیع بیمه‌ها بدون رفراندوم قابل اجرا نیست

علیرضا محجوب با تاکید بر این‌که طرح‌های مربوط به تجمع بیمه‌ها صرفاً منافع ویژه‌ای برای وزارت بهداشت از جیب بیمه‌شدگان ایجاد می‌کند، گفت: دست‌اندازی به مالکیت خصوصی که از راه کسب و کار حاصل شود، غیرقانونی و غیرمشروع است.

او گفت: درست است که بیمه نوعی مشارکت مشاع است، اما مشارکتی در قالب توافق‌های اولیه. ما توافق کرده‌بودیم که کارگران با یکدیگر جمع شوند، نه این‌که همه بیمه‌شدگان با هم تجمیع شوند.

به گزارش صفحه ایران عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس خاطرنشان کرد: با وجود این‌که تجمیع فی‌نفسه به نفع مردم است اما قطعاً بدون رفراندوم قابل اجرا نیست و اگر دولت بخواهد تجمیع بیمه‌ها را انجام دهد، باید از مراجع شرعی و فقهی سوال کنند تا متوجه شوند که این مساله بدون برگزاری رفراندوم قابلیت اجرایی ندارد.

او با بیان این‌که پیشنهادهای کمیسیون بهداشت مجلس در کمیسیون تلفیق به تصویب نرسید، یادآور شد: بندهای ۶، ۷ و ۸ که پیشنهادی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بود، هر سه رد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: دولت کلیاتی را به مجلس آورده و قطعاً در آن مورد نیز با پیشنهادهایی که مربوط به تجمیع باشد، مخالفت خواهیم کرد.

محجوب در پایان تصریح کرد: هر دستگاهی طرحی برای تجمیع بیمه‌ها بیاورد، فارغ از آن‌که با چه نیتی این پیشنهادها را مطرح می‌کند، مجلس با آن مخالفت خواهد کرد و برای نمایندگان حامی مردم تفاوتی میان این که چه دستگاهی پیشنهاد تجمیع بیمه‌ها را مطرح کرده، تفاوتی ندارد و با آن مخالفت خواهد کرد.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای سیاست

Sorry. No data so far.

آخرین خبرهای این سرویس