اجتناب از حوادث ناگوار_۱

خطرهایی که طفل را تهدید می کند :

والدین نمیتوانند از وقوع تمام حوادث ناگوار جلوگیری کنند. دقت زیاد یا نگرانی و دلواپسی شدید والدین در مراقبت از طفل، فقط موجب ترسو شدن یا سبب اتکای زیاد طفل به والدین خود خواهد شد. همه کودکان در حین بازی و فعالیتهای روزانه دچار زخم و جراحت میشوند. اگر از آنها مراقبت شود و اقدامات احتیاطی نیز بعمل بیاید، میتواند از صدمات و حوادث شدید جلوگیری کرد.

از طرف دیگر، بسیاری از حوادث خطرناک قابل جلوگیری است، مشروط بر آنکه والدین بدانند، خطر کجاست و در اجتناب از آن عاقل و هوشیار باشند.

به نکات زیر توجه نمایید:

میز و صندلیهای کوتاه از میز و صندلیهای بلند مطمئن تر است،اگر از میز و صندلیهای بلند استفاده مینمایید. اول، باید قاعده وسیعی داشته باشد که واژگون نشود؛ دوم، باید بندی داشته باشد که طفل را نگه دارد؛ سوم، روی میز چفتی باشد تا از بلند کردن سینی یا دسته جلوی میز، جلوگیری نماید.

درشکه(کالسکه) برای کودکی که قادر به بالا رفتن است باید رکاب داشته باشد.تا زمانی که طفل بتواند بدرستی و با استقامت کامل از پلکان بالا و پایین برود، باید در قسمت بالا و گاهی در قسمت پایین پلکان – از جمله پلکان ایوان – درب گذاشته شود. پنجره های طبقات بالای خانه باید یا نرده داشته باشند و یا فقط قسمتهای فوقانی آنها بازگردد. هنگام پخت و پز و یا تقسیم غذا، نباید اجازه دهید، کودک چند ماهه در آشپزخانه چهار دست و پا بگردد یا طفل کوچک در آنحا راه برود زیرا، خطر پریدن و ترشح روغن داغ، زمین خوردن مادر و ریختن و پاشیده شدن غذاهای داغ و دست زن طفل به دیگی که روی آتش است، همیشه وجود دارد. بهترین مورد استعمال پارک یا چیزی نظیر آن و یا صندلی مخصوص است. اگر طفل بخواهد و سعی کند میتواند به جاهای دور از دسترس نیز دست درازی کند. دستگیره ماهی تابه یا دیگ ویا ظروف دیگری که روی اجاق است، در سمت جلو قرار ندهید.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz