به گزارش واحد فناوری صفحه ایران ، در iOS 9 امکانی وجود دارد که شاید تا بحال توجه نکرده باشید این امکان به نام “Facedown detection” شناخته می شودآیفون شما این قابلیت را دارد که زمانی که رو به زمین قرار می گیرد این حالت را تشخیص دهد و در این حالت وقتی نوتیفیکیشن یا پیامی برای شما می آید صفحه نمایش روشن نمی شود ، این حالت باعث می شود انرژی زیادی از باتری شما مصرف نشود .

قابلیت Facedown Detection چگونه کار می کند؟

تکنولوژی که بنظر کمی پیچیده می آید اما چگونگی عملکرد آن ساده است.
زمانی که گوشی آیفون خود را بر روی میز و رو به بالا می گذارید، هر زمان که پیام و یا نوتیفیکیشنی در زمانی که صفحه گوشی قفل است دریافت می کنید تنها با نگاه کردن به گوشی و بدون لمس آن صفحه نمایش روشن شده و می توانید پیام یا نوتیفیکیشن آن را ببینید.
اما زمانی که شما مایل  به خواندن پیام هایی که بر روی گوشی آیفون تان می آید نباشید تنها با گذاشتن گوشی رو به پایین می توانید اینکار را انجام دهید.
ولی گوشی شما باز در این حالت اگر پیامی دریافت کند به لرزش افتاده و صدایی مبنی بر دریافت پیام می دهد در حالی که صفحه نمایش آن روشن نمی شود و اینکار باعث می شود انرژی زیادی از باتری گوشی شما کم نشود.

کدام گوشی آیفون دارای این قابلیت می باشد؟

مانند بسیاری از ویژگی های سیستم عامل iOS ، قابلیت “facedown detection” بر روی همه گوشی های آیفون کار نمی کند،این فن آوری تنها بر روی گوشی های iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, and iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, and iPhone 7 Plus کار می کند.
این امکان بر روی iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 4s و گوشی های قدیمی تر آیفون و همچنین بر روی  iPad یا  iPodکار نمی کند.
قابلیت “Facedown detection” احتیاج به سخت افزار خاصی دارد که این سخت افزار پردازنده حرکتی نامیده می شود و تنها زمانی که دستور استفاده از این پردازنده روشن باشد قابلیت “Facedown detection” کار می کند.

برای روشن و خاموش کردن این قابلیت شما باید مسیر زیر را در گوشی آیفون خود دنبال کنید Settings > Privacy > Motion and Fitness.

 

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz