آموزش پاک کردن ماهی

لازم نیست حتما چاقوی مخصوص داشته باشید تا خیلی راحت این کار را انجام دهید. کافی است یک قاشق را با چسب به انتهای دسته ی یک چاقوی تیز متصل کنید تا مثل آب خوردن ماهی ها را پاک کنید.

۱

ماهی تازه ای انتخاب کنید: تشخیص تازگی هر ماهی روش های مخصوصی دارد. با این حال اکثرا باید چشم های براق و گوشت صورتی رنگی داشته باشند که با فشار انگشت به پایین سریعا برمی گردد. وضعیت آبشش و فلس هم در این تشخیص کمک شایانی می کند.

۲

چگونه ماهی پاک کنیمفلس ها را بکنید: چاقو را برخلاف جهت فلس ماهی روی پوست آن بکشید. چاقو را سریع و با زاویه ی یکسان بر روی پوست بکشید تا به پوست و گوشت زیر آن آسیب نزنید. دم ماهی را محکم در دست بگیرید و چاقو را روی پوست بکشید. دقت کنید که هیچ تکه ای بر روی پوست باقی نماند.

۳

چگونه ماهی پاک کنیمدم را بچینید: دور دم را بچینید و پوست را کاملا جدا کنید. فعلا در این مرحله دم را از استخوان جدا نکنید تا از آن به عنوان دسته استفاده کنید. سپس سر را جدا کنید. باله های نزدیک سر را بگیرید و از محلی پایین تر از باله چاقو را به سمت سر کج کنید و ببرید. وقتی به استخوان رسیدید دست نگه دارید. ماهی را برگردانید و از طرف دیگر نیز ببرید. پوست را کاملا ببرید در غیر این صورت وقتی می خواهید قطعات را جدا کنید گوشت ماهی هم جدا می شود. سر را جدا نکنید.

۴

چگونه ماهی پاک کنیمشکم را باز کنید: از زیر سر تا چند سانتی متر مانده به دم شکم ماهی را باز کنید. سپس شکم را تمیز کنید. اگر نمی خواهید دستتان با محتویات درون شکم ماهی آلوده شود، این روش را امتحان کنید. سر را به طرف پایین و به سمت شکم پایین بکشید تا گردنش بشکند. سپس به آرامی به سمت چاک شکم بیرون بکشید. در این حالت تمام محتویات داخل شکم با گردن بیرون می آید.

۵

چگونه ماهی پاک کنیمرگ خونی اصلی را تمیز کنید: روی تیره ی پشت رگ خونی اصلی قرار دارد. پوست نازک روی آن را با چاقو باز کنید و با قاشقی که به انتهای چاقو چسباندید رگ را بیرون بیاورید.

۶

دم را جدا کنید: دم را محکم در دست بگیرید و بر خلاف جهت استخوان بشکنید. اگر پوست را کاملا بریده باشید بدون آسیب به گوشت جدا می شود. گوشت را بشویید و در پلاستیک فریز کنید.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz