آموزش محدود کردن CORTANA از شنیدن همیشگی صدا در ویندوز ۱۰

به گزارش صفحه ایران ، ویندوز ۱۰ نسخه سالگرد تعداد بسیار بالایی از ویژگی ها و بهبود ها را با خود به همراه داشته است که شامل یک سری ویژگی های جدید برای دستیار صوتی این سیستم عامل یعنی Cortana نیز می شود . در این نسخه شما نمی توانید به طور کامل Cortana را خاموش و غیر فعال نمایید . این بدان معناست که دستیار صوتی و شخصی ویندوز ۱۰ همیشه به صورت فعال قرار دارد و همیشه در حال شنیدن و آماده به خدمت است . این امر امکان دارد برای بعضی از کاربران که به امنیت و حریم شخصی خود بسیار اهمیت می دهند ناخوشایند باشد . در حالیکه شما قادر به رهایی از Cortana نیستید اما می توانید آن را محدود کنید . شما می توانید به این دستیار صوتی دسترسی کمتری بدهید  .

در این جا به چگونگی محدود و پنهان کردن Cortana در ویندوز ۱۰ می پردازیم .

۱ . از منوی استارت ویندوز به بخش تنظیمات بروید برای این کار کافیست در این منو بر روی آیکون چرخ دنده کلیک نمایید . سپس در بخش تنظیمات گزینه Privacy را انتخاب نمایید .

۲ . در قسمت Change your privacy options که در سمت راست قرار دارد اطلاعاتی را که مایل هستید به شرکت مایکروسافت فرستاده شود را انتخاب نمایید . با کلیک بر روی دکمه جابجا شونده مربوط به هر عبارت آن ها را به حالت on و یا off قرار دهید . این تغییرات برروی Cortana اثری ندارند .اما امکان دارد حال که در این مرحله هستید آن ها را تغییر دهید .

۳ . در قسمت سمت چپ در نوار آیتم ها گزینه Speech, inking & typing را انتخاب نمایید .
۴ . سپس در قسمت راست مربوط به Getting to Know you بر روی گزینه Stop getting to know me کلیک نمایید .

۵ . بعد از کلیک بر روی این گزینه صفحه کوچکی ظاهر می شود . در این صفحه بر روی گزینه Turn off کلیک نمایید .

با انجام مراحل بالا ردیابی نتایج جستجو در Cortana متوقف می شود چه شما آن را تایپ کرده باشید و چه آن را از طریق دستخت نوشته باشید .
پاک کردن اطلاعات موجود در Cortana
۱ . در نوار Cortana در قسمت Taskbar کلیک کرده سپس بر روی آیکون چرخ دنده کلیک نمایید تا به بخش تنظیمات Cortana بروید .

در این قسمت نیز همچنین می توانید تصمیم بگیرید که ایا می خواهید Cortana در صفحه دسکتاپ و همچنین lock screen عبارت  Hey Cortana گفته شده توسط شما را گوش بدهد یا خیر .
۲ . در این مرحله به سمت پایین قسمت تنظیمات بروید و بر روی گزینه Clear کلیک نمایید .

اگر مجدد بعد از پاک کردن تاریخچه و اطلاعاتتان از Cortana استفاده کردید . شما باید دوباره برای پاک کردن اطلاعاتتان این مراحل را طی کنید .
پنهان کردن Cortana
۱ . در قسمت taskbar کلیک راست کنید .
۲ . در منوی ظاهر شده به قسمت Cortana ( در نسخه سالگرد این قسمت Search نام دارد ) رفته و گزینه Hidden را انتخاب نمایید .

با انجام این مراحل مشاهده خواهید کرد که Cortana از قسمت taskbar ناپدید می شود . اگر در بخش تنظیمات Cortana گزینه پاسخ به Hey Cortana فعال باشد . Cortana با دستور صوتی دوباره ظاهر می شود . اگر می خواهید که Cortana مجدد در قسمت taskbar قرار بگیرد کافیست دوباره در قسمت  taskbar کلیک راست کرده در منوی ظاهر شده به قسمت Cortana ( در نسخه سالگرد این قسمت Search نام دارد ) رفته و گزینه Show search box را انتخاب نمایید .

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz