آموزش متوقف کردن پخش خودکار فیلم در مرورگر موزیلا فایرفاکس

این حالت همیشه اتفاق می افتد که شما یک صفحه وب را باز می نمایید تا یک مقاله ی متنی را مطالعه نمایید و به جا آن با یک فایل ویدئویی مواجه می شوید که بدون اجازه شما شروع به پخش شدن می کند .  به گزارش صفحه ایران ، اگر از مرورگر Firefox استفاده می نمایید یک گزینه داخلی برای جلوگیری از پخش خودکار ویدئو ها در این مرورگر گنجانده شده است که با فعال کردن آن در صورتی فایل ویدئویی  پخش خواهد شد که شما بر روی آیکون پخش آن کلیک نمایید .

در امتحان ما از این ویژگی گنجانده شده , عملکرد این گزینه بی نقص کار کرد و از پخش ویدئو به صورت خودکار از سایت های YouTube , سایت های تبلیغاتی و خیلی از سایت های آموزشی دیگر جلوگیری به عمل آمد . اگر چه اگر در  YouTube باشید و از یک ویدئو برروی یک ویدئوی دیگر کلیک نمایید آن هم بدون این که صفحه مورد نظر را refresh نمایید ویدئو ها به صورت خودکار پخش می شوند و اجازه ای برای پخش ویدئو از شما نمی خواهند .
در ادامه به چگونگی غیر فعال کردن پخش خودکار ویدئو در مرورگر Firefox خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید .

۱ . اگر مرورگر Firefox شما باز نیست آن را اجرا نمایید .
۲ . در قسمت نوار آدرس مرورگر عبارت about:config را تایپ کرده و کلید Enter را بفشارید .

۳ در این قسمت به احتمال زیاد صفحه ای باز خواهد شد که شما را از خطرات تغییر برخی از تنظیمات این قسمت آگاه می سازد . اگر با این بخش آشنایی ندارید از تغییر دیگر تنظیمات خودداری نمایید و طبق آموزش ارائه شده پیش بروید چون امکان دارد صدمات جبران ناپذیری به مرورگر خود وارد نمایید . بر روی گزینه I accept the risk! کلیک نمایید تا به بخش تنظیمات بروید .
۳ . به دلیل حجم بالای تنظیمات بهتر است که تنظیم مورد نظر را جستجو کنید . در قسمت جستجو که در زیر نوار آدرس قرار دارد عبارت autoplay را تایپ کرده تا نتایج جستجو برای شما به نمایش در بیاید .

۴ . بر روی عبارت media.autoplay.enabled دو بار کلیک نمایید تا Value این قسمت از True به False تغییر کند .

سپس این بخش را ببندید . با انجام تنظیمات بالا در مرورگر Firefox دیگر ویدئو های صفحات وب بدون اجازه شما پخش نخواهند شد .

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz