آموزش تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز ۱۰

به گزارش صفحه ایران ، بعد از از نصب ویندوز ۱۰ , مروگر Microsoft Edge به عنوان مرورگر پیش فرض شما انتخاب می شود حتی اگر مرورگر دیگری را همانند Chrome و یا  Firefox به عنوان مرورگر پیش فرض انتخاب کرده بوده باشید .
در حالیکه مرورگر Edge بهبود هایی زیادی دیده است و قابلیت اضافه کردن افزونه نیز به آن اضافه شده است اما امکان دارد که شما نخواهید این مرورگر , به عنوان مرورگر پیش فرض استفاده شود و یا شاید اطلاعات و Bookmark های شما در یک مرورگر دیگر باشد و خواهان استفاده از مرورگر قبلی خود هستید . در این آموزش به نحوه تعیین مرورگر پیش فرض ویندوز در نسخه آپدیت سالگرد خواهیم پرداخت . در نسخه سالگرد تعیین مرورگر پیش فرض با نسخه های دیگر کمی تغییر کرده است .

تنظیم مرورگر پیش فرض در آپدیت سالگرد ویندوز ۱۰
کلید Windows در صفحه کلید را بفشارید و عبارت  default browser را تایپ نمایید . بعد از انجام این کار گزینه Choose a default web browser را که در اول نتایج جستجو نمایان می شود را انتخاب نمایید .

در صفحه پدیدار شده در قسمت Web browser شما مرورگر Microsoft Edge را که تنها گزینه موجود نیز هست به عنوان مرورگر پیش فرض خود مشاهده خواهید کرد . مایکروسافت به طرز بسیار خودخواهانه در این قسمت فقط مرورگر Edge را نشان می دهد .

برای تغییر مرورگر به قسمت پایین صفحه بیایید و بر روی گزینه Set defaults by app کلیک کنید .

پس از کلیک بر روی گزینه Set defaults by app پنجره جدیدی باز خواهد شد . در گزینه های موجود در ستون سمت چپ جابجا شده و مرورگر مورد نظر خود را انتخاب نمایید . به عنوان مثال ما در این جا مرورگر کروم را انتخاب کرده ایم . پس از انتخاب مرورگر در قسمت راست بر روی گزینه Set this program as default کلیک نمایید و سپس بر روی گزینه ok  کلیک نمایید .

با انجام مراحل بالا هر زمان بر روی لینکی کلیک نمایید مرورگر انتخابی شما به جای مرورگر Edge باز خواهد شد .
متاسفانه بعد از هر نصب آپدیت اصلی شرکت مایکروسافت این تنظیمات نیز از بین می رود و باید دوباره این مراحل را تکرار نمایید .

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz