آموزش بکاپ گیری اتوماتیک از فایل WORD

به گزارش صفحه ایران ، پشتیبان گیری از سندها همیشه یک کار مفید و پسندیده است . اما امکان دارد بعضی وقت ها انجام این کار را فراموش کنیم . برنامه word می تواند به صورت اتوماتیک یک نسخه پشتیبان از سند Word شما را در هر زمان که سند خود را save یا ذخیره می کنید ایجاد کند .  با ما همراه باشید تا نحوه انجام این کار را به شما عزیزان نشان دهیم .

برای تنظیم برنامه Word برای تهیه اتوماتیک نسخه پشتیبان برروی زبانه File کلیک کنید .

در صفحه ظاهر شده بر روی گزینه Options در لیست آیتم ها در سمت چپ کلیک کنید .

در کادر محاوره ای Word Options از لیست آیتم های سمت چپ بر روی گزینه Advanced کلیک نمایید .

برای تنظیم اتوماتیک برنامه Word برای ایجاد نسخه پشتیبان به قسمت Save رفته و گزینه Always create backup copy را انتخاب نمایید تا تیک کنار این گزینه نمایش داده شود .
زمانی که سند Word شما حجم کمی داشته باشد عمل ذخیره بر روی دیسک به سرعت انجام می شود اگر چه با افزایش محتوای فایل شما و همچنین ذخیره بر روی فضای ذخیره سازی  external عمل ذخیره با سرعت کم تری اتفاق می افتد و ذخیره سند امکان دارد کمی بیشتر زمان ببرد . برای غلبه بر این تاخیر برنامه Word  به شما اجازه می دهد که سند خود را در پس زمینه فضای کاری ذخیره نمایید تا بتوانید در حین ذخیره شدن سند نیز به فعالیت بر روی سند Word بپردازید . برای فعال کردن این ویژگی گزینه  Allow background saves را انتخاب کنید تا تیک روبروی این گزینه نمایان شود .
نکته : یک انیمیشنی در هنگام ذخیره سند در status bar برنامه Word نمایان می شود که زمانی که ناپدید شد به معنای تکمیل شدن فرآیند ذخیره است .

بر روی گزینه ok کلیک نمایید تا کادر محاوره ای Word Options بسته شود .

نکته : قبل از این که نسخه پشتیبان ایجاد شود شما باید بیش از یک بار سند خود را save یا ذخیره نمایید . نسخه پشتیبان در پوشه اصلی که سند شما قرار دارد ذخیره می شود شما می توانید آن را همانند سند Word خود باز نمایید و آن را همانند فایل های .doc و یا .docx ویرایش نمایید .
نسخه پشتیبان از سند Word شما چیزی جز یک نسخه کپی از فایل شما نیست و با پیشوند Backup of آغازمی شود و پسوند فایل نیز .wbk است . تنها یک نسخه پشتیبان از سند شما ایجاد می شود . زمانی که سند خود را مجدد save و یا ذخیره نمایید فایل .wbk پاک شده و نسخه جدیدتر از سند به صورت پشتیبان و با تغییر نام به  updated ایجاد می شود .
داشتن تهیه اتوماتیک نسخه پشتیبان از سند در هنگام ذخیره کردن فایل کاربرد های خود را دارد و نباید جایگزین برای پشتیبان گیری از سند در فضای ذخیره سازی external  ویا فضاهای ذخیره سازی ابری شما شود .

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz