آموزش باز کرد قفل دستگاه های IOS 10 با یک کلیک

به گزارش بخش فناوری صفحه ایران ، در iOS 10 ، اپل یک تغییر کوچک اما اساسی برای شناسایی لمسی (Touch ID) کاربران ،برای باز کردن گوشی آموزش داده است . اگر شما از دیدن “Press home to ”open  یا  “Press home to unlock”هر زمان که گوشی خود را بر می دارید خسته شده اید پس راهنمایی زیر را دنبال کنید زیرا ما به شما می گوییم که چگونه به روش قبلی درiOS 9 برگردید.

چگونه شناسایی لمسی را تغییر دهیم (و چرا این کار را انجام دهیم)
زمانی که از حالت شناسایی لمسی در یک دستگاهی که سیستم عامل iOS 9 دارد استفاده می کنید ، شما به راحتی می توانید دکمه home را بر روی دستگاه خود فشار دهید و باعث بیدار شدن دستگاه شوید و قفل آن را به راحتی باز کنید . انگشت خود را بر روی home زده و ضربه بزنید و بعد از آن قفل باز می شود.
قفل کردن و باز کردن صفحه نمایش دستگاهی با سیستم عامل iOS 10 یه تغییر بزرگ کرده است . بیشترین  و واضحترین تغییر حذف قابلیت کشیدن انگشت بر صفحه برای باز کردن صفحه (slide-to-unlock) می باشد . در نسخه های قبلی iOS (زمانی بسیار قبل تر از قابلیت شناسایی اثر انگشت) شما انگشت خود را بر روی صفحه نمایش به سمت راست می کشیدید  (و اگر رمزی داشتید ، رمز خود را وارد می کردید) . حتی زمانی که قابلیت شناسایی لمسی معرفی شد حالت کشیدن انگشت بر روی صفحه باقی مانده بود.

در سیستم عامل iOS 10 اگر شما صفحه را به سمت راست بکشید دیگر صفحه باز نمی شود اما در این حالت دوربین فعال می شود و اگر به چپ بکشید ویجت های (widgets) صفحه قفل بالا می آید. علاوه بر این قابلیت شناسایی لمسی کمی بهینه سازی شده است به طوری که با فشار دادن دکمه home صفحه نمایش را فعال و دستگاه را باز می کند ، اما شما را به جایی که قبلا بودید نمی برد . ( برای مثال شما را به صفحه home یا برنامه ای که استفاده می کردید بر نمی گرداند) اما اگر می خواهید دوباره به جایی که بودید بازگردانده شوید شما باید یکبار دیگر بر روی home ضربه بزنید.
قبول دارید واقعا اینکار بی معنی می باشد؟ خب نسبت به اپل کمی منصف باشیم ، یک فایده در این روش جدید وجود دارد . زمانی که دستگاهی با سیستم عامل iOS قفلش باز شود ، در این حالت برنامه های داخل دستگاه می توانند به داده ها ی رمزنگاری شده دسترسی داشته باشند . اگر از روش پیش فرض سیستم عامل iOS 10 برای بازکردن قفل دستگاه استفاده می کنید ، این بدان معنی است که هنگامی که صفحه را به سمت راست می کشید دوربین فعال می شود ، دوربین در حالت توریستی (tourist mode) نمی باشد اما به گالری عکستان دسترسی کامل دارد . همچنین به اپل اجازه می دهد که دیگر برنامه ها در صفحه قفل ظاهر شده و به داده های رمزنگاری شده دستگاه دسترسی داشته باشند.
با اینحال که این حالت به ظاهر خوب می آید اما ما به آن قابلیت احتیاجی نداریم و تا به حال این آزاردهنده ترین تغییر در  iOS 10 می باشد . با توجه به این نکته ، بگذارید با هم آن را به حالت اول بازگردانیم .
حالت شناسایی لمسی((Touch ID را در iOS 10 به مانند iOS 9 کنید.
برای این تغییر به قسمت Settings app بروید.

%d8%a8%d8%a7%d8%b2_%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86_%d9%82%d9%81%d9%84_ios_10_1

در قسمت Settings menu به قسمت “General” بروید و آن را انتخاب کنید.

%d8%a8%d8%a7%d8%b2_%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86_%d9%82%d9%81%d9%84_ios_10_2

به پایین بروید تا گزینه “Accessibility” را دیده و آن را انتخاب کنید.

%d8%a8%d8%a7%d8%b2_%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86_%d9%82%d9%81%d9%84_ios_10_3

در قسمت Accessibility menu دوباره به پایین بروید تا گزینه“Home Button” را دیده و آن را انتخاب کنید .

%d8%a8%d8%a7%d8%b2_%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86_%d9%82%d9%81%d9%84_ios_10_4

در قسمت Home Button menu گزینه default را زده و گزینه “Rest Finger to Unlock” را روشن کنید. مانند زیر:
%d8%a8%d8%a7%d8%b2_%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86_%d9%82%d9%81%d9%84_ios_10_5

حال شما می توانید با یکبار فشار دادن دکمه Home هم  صفحه را فعال کرده و هم قفل آن را باز کنید.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای اپل