آموزش بازیابی APPLE ID و رمز عبور اپل آی دی

به گزارش صفحه ایران ، بیشترین سوالی که برای ما پیش می آید این است که “زمانی که شما iPhone خود را گم می کنید و نمی توانید وارد Find My iPhone شوید و یا AppleID خود را ندارید و نمی توانید AppleID یا رمز عبور خود را به خاطر بیاورید” . چه کار باید کرد ؟
در این آموزش ما نه تنها در مورد کارهایی در مورد ایجاد امنیت Apple ID تان صحبت می کنیم بلکه به این موضوع که “اگر Apple ID خود را فراموش کردید چه باید بکنید ” می پردازیم .

ID در همه جا
این روزها استفاده از قابلیت های پیشرفته در محصولات اپل بدون داشتن Apple ID کمی سخت می باشد . اکثر مردم که از سیستم عامل های Mac OS X یا iOS استفاده می کنند حداقل یک Apple ID دارند ، حتی اگر زیاد از آن استفاده نکنند . اما یک مشکل در این قضیه وجود دارد . اگر شما برنامه های زیادی را از مارکت اپل یا iTunes خریداری نمی کنید . پس شما به ندرت رمز عبور خود را وارد می کنید . و شاید شما تازه گوشی خود را گرفته باشید و فرصت نکرده باشید رمز عبور خود را در جایی نوشته باشید یا به خاطر بسپرید .
نگران نباشید ، مراحلی وجود دارد تا شما مطمئن شوید که رمز عبور خود را بازیابی کنید و گوشی ارزشمند خود را بازگردانید .
یا از آن استفاده کنید یا آن را گم کنید .

اول از همه باید گفت اگر شما محصولی از محصولات اپل را دارید ، یک Apple ID برای خود بسازید و ID و رمز عبور خود را بر روی یک کاغذ در یک جایی در خانه خود نگاه دارید این بدان معنی است که شما نمی توانید آن را فراموش کنید و هر موقع که آن را لازم داشتید در همان محل و بر روی یک کاغذ است و کافی است آن را بخوانید . اما آیا واقعاً این کار امن و مطمئن است ؟
این کار واقعاً امن نمی باشد زیرا ممکن است یک نفر آن کاغذ را ببیند و یا ممکن است کسی به منزلتان بیاید وآن کاغذ را دیده و بردارد .
در وهله دوم قبل از هر کاری قابلیت Find My iPhone را تنظیم و فعال کنید . اگر گوشی شما گُم یا دزدیده شده ، از این برنامه آنلاین استفاده کنید  (البته قبل از اینکه باتری تمام شود) به شما اجازه می دهد که محل دقیق دستگاه خود را در هر کجای دنیا به وسیله GPS دستگاه ردیابی کنید  .
و در وهله سوم اگر Apple ID خود را فراموش یا گم کنید نگران نباشید شما به راحتی می توانید آن را بازگردانید . به صفحه اکانت Apple ID خود بروید و به زیر دکمه sign in نگاه کنید و شما می بینید که در آنجا این عبارت نوشته شده است : “?Forgot your Apple ID or password” به این معنی که آیا رمز عبورِ Apple ID خود را فراموش کرده اید ؟

بر روی آن کلیک کنید و در پنجره بعد Apple ID خود را تایپ کنید و بر روی continue کلیک کنید . رمز عبورتان به آدرس ایمیل تان ارسال می شود .

اما اگر Apple ID خود را فراموش کرده بودید چه ؟ شاید شما فراموش کردید که کدام آدرس ایمیل شما برای بازیابی رمز عبور در تنظیمات ذخیره شده یا شاید شما به آن ایمیل دسترسی ندارید .
برای حل این مشکل بر روی “Forgot Apple ID” کلیک کنید .

بعد از آن شما با یک پنل روبرو می شوید که از شما می خواهد نام کامل خود را که مرتبط با ID و ایمیل تان می شود را وارد کنید . سپس از شما می خواهد که به چند سوال امنیتی پاسخ دهید و بعد از آن ID شما برایتان آشکار می شود .
با تشکر از سوال های امنیتی و خصوصی شما ، بهتر است که آن را بر روی همان کاغذ یا کتابی که رموز و نام های کاربریتان را می نویسید ، نوشته و در خانه خود نگاه دارید این راه بسیار خوب می باشد و بهتر است که به صورت الکترونیکی دزدیده شود .

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz