آغاز رسمی فعالیت کمیته تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان

سعیدی با ایسنا مطرح کرد؛

یک عضو کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: ارکان کمیته تعیین شده و کار این کمیته رسما آغاز شده است.

فاطمه سعیدی در گفت و گو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهار کرد: این کمیته کار خود را از بدو تاسیس صندوق ذخیره فرهنگیان شروع می‌کند و بدون در نظر گرفتن منافع سیاسی و حزبی هر تخلفی که در این مدت انجام شده باشد را بررسی و نتیجه آن را اعلام می‌کند.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس گفت: عمده تخلفات مربوط به بانک سرمایه است که ۴۰ درصد سهام آن در اختیار صندوق ذخیره و متعلق به فرهنگیان است. تخلفات صورت گرفته در این بانک صرفا مربوط به تسهیلات بدون پشتوانه به افراد خاص نیست و در برخی جابجایی ها و انتصابات نیز قانون رعایت نشده است و افرادی با سفارش برخی کانون های ثروت و قدرت در مناصب مختلف مدیریتی به کار گرفته شده اند.

سعیدی در ادامه گفت: تا سال ۹۲ تنها ۵ نفر رقمی بیش از ۳۲۰۰ میلیارد تومان به این بانک بدهکار بوده اند که بدهی آنان معوق شده و در بررسی‌ها اکثر این تسهیلات پرداختی بدون دریافت وثایق مورد نیاز انجام شده است.

وی با اشاره به یکی از موارد تخلفات صورت گرفته در این صندوق گفت: در برخی موارد تخلفات از پیچیدگی خاصی برخوردار است و نمی توان به راحتی در مورد آن قضاوت کرد. به عنوان نمونه فردی از بانک سرمایه تسهیلات دریافت کرده و سهام خود بانک را در اختیار گرفته و بدهی خود را با بانک تسویه نکرده است.

این عضو کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان ابراز امیدواری کرد: با همکاری نهادهای امنیتی، دستگاه قضا و کمیته تحقیق و تفحص مجلس هر سه قوه عزم خود را برای استیفای حقوق فرهنگیان جزم کرده‌اند

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

آخرین خبرهای این سرویس