آزاده صمدی: خیلی بازیگر خوبی هستم

«دورهمی» شب گذشته با میزبانی از آزاده صمدی روی آنتن رفت.

مهران مدیری در برنامه دیشب، در خصوص موضوع ژنتیک صحبت کرد و آیتم های نمایشی هم پیرامون این موضوع بود.

در ابتدای گفتگو آزاده صمدی بعد احوال‌پرسی به یکباره گفت: «۳۶ سالم است» که این موضوع باعث خنده مدیری شد و فضای خوبی برای شروع مصاحبه ایجاد کرد.

صمدی در پاسخ به سوال مدیری درباره اینکه شایعاتی وجود دارد که شما جدی و بد اخلاق هستید، گفت: من خیلی آدم خوش اخلاق و خوش خنده‌ای هستم؛ احتمالا خیلی اذیتم کردند که این اتفاق افتاده است. در حیطه کاری ما خیلی از مناسبات رعایت نمی‌شود. متاسفانه آدم‌ها برای کار خود احترام قائل نیستند. تکرار این مسئله ممکن است آدم را برنجاند و عصبانی کند. برای من مهم است هوای دل همدیگر را داشته باشیم اما متاسفانه در حرفه ما بیشتر به وظیفه خودشان بدون در نظر گرفتن خیلی چیزها می‌پردازند.

مدیری در خصوص حضور این بازیگر در فضای مجازی پرسید. صمدی اظهار داشت: حدود دو سال است که در فضای مجازی هستم. یک دلیل خاص داشت؛ دوست داشتم تئاترهایی که اجرا می‌کنم را اطلاع‌رسانی کنم تا مردم به دیدن تئاتر تشویق شوند. متاسفانه فرهنگ استفاده از فضای مجازی وجود ندارد. البته من گاهی با این اتفاق‌ها در فضای مجازی تفریح می‌کنم.

صمدی درباره ترجیح خود برای بازی در تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: در سال دو تئاتر کار می‌کنم. سینما هم همین طور و اگر سریال جذابی پیشنهاد شود، قبول می‌کنم. مثل سریال «پشت بام تهران» که بازی کردم.

صمدی در پاسخ به سوال مدیری در خصوص لزوم داشتن تحصیلات آکادمیک در حرفه بازیگری گفت: به دانشجویان تئاتر توصیه می‌کنم در کنار هم، تئاترهای دانشجویی را تجربه کنند؛ چرا که تجربه‌های بسیاری می‌توانند به دست بیاورند.

صمدی درباره تعبیرش از عاشق شدن و تجربه خود از این حس عنوان کرد: تعبیر عاشق شدن را نمی‌دانم. به دوست داشتن اعتقاد دارم اما نمی دانم عشق وجود دارد یا نه.

وی در ادامه در خصوص انگیزه کاری و زندگی خود بیان کرد: من همیشه فکر می‌کنم باید آدم خوشحالی باشم. شاید سال های گذشته این موضوع را فراموش کرده بودم. اما دو سال است این موضوع را در خودم بسیار تقویت کردم. من باید در لحظه لحظه زندگی خوشحال باشم.

صمدی در پاسخ به سوال مدیری که آیا بازیگر خوبی هستید؛ گفت: بله، خیلی بازیگر خوبی هستم! نمی‌توانم امتیازی به خودم بدهم اما چیزهایی را در خودم باور دارم. برای جایی که رسیدم تلاش کردم و این حرفه برای همه ما با رنج همراه است. البته رنج دلپذیری بوده است که قابل گفتن نیست و در درون من است.

مدیری در برنامه دیشب همچنین درباره آشپزی صمدی در اظهار نظری که ناشی از شنیده‌هایش بود گفت: شنیدم که شما «به شدت» دستپخت بدی دارید که همه از آن ناراضی هستند. اظهار نظری که با تعجب و انکار آزاده صمدی مواجه شد و او گفت: من به شدت این موضوع را تکذیب می‌کنم. روی آشپزی ادعا دارم و شک نکنید که آشپزی‌ام حرف ندارد. بهترین غذای شمالی در عمرتون را من می‌توانم بپزم. اینجا بود که مدیری گفت: شاید این اولین باری باشد که اطلاعات من غلط از آب در می‌آید. به هر حال من حرف شما را قبول می‌کنم.

بازیگر «پشت بام تهران» درباره حرفه بازیگری و اتفاقات پیرامون آن اظهار داشت: آدم‌ها همدیگر را دوست ندارند و برای رسیدن به پله‌ای بالاتر از روی هم رد می‌شوند. من هر روز که از خواب بیدار می‌شوم، می‌گویم شاید امروز آخرین روز زندگی‌ام باشد؛ بنابراین باید از حضور همه آدم‌های اطراف لذت ببرم. معتقدم اگر عشق و دوست داشتن وجود نداشته باشد، نمی‌توانیم کار خود را انجام دهیم.

در پایان برنامه، صمدی کتاب یادگار مادرش را به موزه دورهمی اهدا کرد.

گزارش از الهام قبادی

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz